line decor
  
line decor

 

EestiEnglish
   

 

 

 

 

 

Köögi planeerimine
 
 

Köögimööbli osakaalu kasv on ka mõistetav, sest üha rohkem pööratakse tähelepanu nii oma perele kui ka kodule. Osaliselt peitub põhjus meie järjest kiirenevas elutempos - pahatihti ei kohtugi kogu pere mujal kui köögis, kas siis hommiku- või õhtulauas. Mööda on saamas ajad kui arvati, et köök on ainult perenaisele söögitegemise koht. Paljudes peredes ongi köögist saanud nii pere ühise ajaveetmise kui ka hubase vestlusringi koht sõpradele. Kõik eeltoodu esitab köögile kui sellisele suuremaid nõudmisi, mida tuleb juba köögi planeerimisel arvestada.
Mõningaid näpunäiteid köögi planeerimiseks:
1.Köögi kasutusviis - kas on tegemist kohaga hommikueineks 1-2 inimesele või on see lastega pere nii söögi- kui ka vestluskoht.
2.Kasutamise intensiivsus - kui palju tegelete toidu valmistamisega ja kas armastate seda teha uhkes üksinduses või abilistega.
3.Kas köök on avatud või paikneb eraldi ruumis - avatud köögi puhul tuleb mööbli valikul arvestada kindlasti ruumi üldise stiili ja ka kasutatud materjalide valikuga ( luksuslikult sisustatud elutoa kõrvale ei saa paigaldada odavat kööki ja vastupidi).
4. Mõõtke köök üle ja jätke igale poole mingi varu - seinad ja põrandad ei pruugi paikneda üksteise suhtes täisnurkselt ja olla loodis.
5.Arvestage asjadega, mida ei saa muuta - väljaulatuvad ja suhteliselt madalad või kõrged aknalauad, gaasitorud, radiaatorid, ventilatsiooniavad, kanalisatsiooni väljaviik , uksed jne.
6.Tehnika paigutus - külmikule tuleks leida koht köögi nurgas , kus ta ei hakka liialt domineerima (madalamad saab paigaldada ka tööpinna alla); pliit ja külmik ei saa paikneda kõrvuti; sama kehtib valamu ja pliidi kohta; kõrvuti peaksid paiknema( või suhteliselt lähestikku) valamu ja nõudepesumasin); nii külmiku, pliidi kui ka valamu kõrvale peaks jääma vaba tööpinda mida saab kasutada vajalike asjade käest panekuks ja töötlemiseks.
7. Nüüd püüdke see kõik vaimusilmas (või ka paberile) paika panna ja kujutage ette esmamuljet mille saab võhivõõras - s.t. milline pilt avaneb kööki astudes ja kui tulemus teid rahuldab pöörduge kas mööblit valmistavasse firmasse või mööblisalongi ja kooskõlastage viimased detailid asjatundjatega.
Loomulikult on alati võimalus jätta kogu see töö oma ala meistrite teha ja pöörduda kohe spetsialistide poole abi saamiseks ja tavaliselt ei küsita esialgse konsultatsiooni eest ka lisatasu. aga vähemalt esimeses kolmes punktis tuleks siiski eelnevalt selgusele jõuda!
Meie poolt pakutavad köögid jagunevad sõltuvalt kasutatavatest materjalidest hinnaklassi poolest järgnevalt (tõusvas joones):
1. Melamiinplaadist korpus ja melamiinplaadist uksed
2. Melamiinplaadist korpus ja MDF-plaadist uksed
3. Melamiinplaadist korpus ja täispuidust uksed
4. Spoonitud plaadist korpus ja täispuidust uksed
5. Täispuidust korpus ja täispuidust uksed
Loodame, et meiepoolsed väikesed näpunäited ja materjale ning tehnikat tutvustavad leheküljed on teile igakülgseks abiks tõeliselt omanäolise kodu rajamisel.

 
 
© 2007 Maarja Mööbel OÜ. Kõik õigused kaitstud.